Nieuws

04 december 2023

Gezocht: adjunct-directeur VSO-afdeling wtf 0,85 fte

Voor de VSO-afdeling van 't Kraaienest zijn we per direct op zoek naar een adjunct-directeur voor 34 uur per week.

 

’t Kraaienest is een (V)SO-school voor zeer moeilijk lerenden (ZML) met een SO-afdeling (4 tot 13 jaar) en een VSO-afdeling (12 tot ongeveer 18 jaar). De SO-afdeling bestaat uit 6 groepen en de VSO-afdeling uit 5 groepen, in totaal 136 leerlingen. De school staat op het terrein van Ipse de Bruggen in Nootdorp, beide afdelingen hebben een eigen gebouw en zijn met elkaar verbonden.


Als adjunct-directeur VSO ben je onderdeel van het managementteam (MT), samen met de adjunct-directeur SO en de directeur. Het aansturen van het multidisciplinaire team, bestaand uit ruim 60 teamleden, waaronder ook gedetacheerde zorgmedewerkers, doen we in nauwe samenwerking. Als adjunct-directeur richt je je op het dagelijks aansturen en coachen van het VSO-team en sta je in contact met zowel leerlingen als ouders en externen.

 

Onze populatie leerlingen kenmerkt zich door een achterstand in de algehele ontwikkeling, waarbij bijkomende problematiek vraagt om een ortho-didactische en orthopedagogische aanpak. We bieden onze leerlingen een veilige, maar ook uitdagende leeromgeving. Leerlingen ontwikkelen zich vanuit een respectvolle omgeving in eigen tempo en op eigen wijze. Zelf ervaren en zelf doen zijn belangrijke aspecten binnen het zich ontwikkelen tot zelfredzaamheid. Op ’t Kraaienest worden leerlingen gemotiveerd en positief benaderd. Leerlingen leren hoe ze met elkaar moeten omgaan. Communicatieve vaardigheden en sociale vaardigheden zijn hierin belangrijk en krijgen veel aandacht. Samenwerking met ouders is een voorwaarde om tot optimale ontwikkeling te komen. We werken vanuit het ontwikkelingsperspectief van de leerling en de leerlijnen voor het ZML-onderwijs. Dit maakt dat we de leerling goed kunnen volgen, maar ook duidelijke doelen kunnen stellen.  

 

In het VSO richten we ons aanbod en begeleiding steeds meer op vaardigheden en zelfredzaamheid op het gebied van wonen, werken en vrije tijd. Zo begeleiden we onze leerlingen, door praktijkvakken en stages in/buiten de school, op weg naar hun uitstroombestemming (dagbesteding of arbeid) en plek in de maatschappij. 

 

Wat vragen wij van onze nieuwe VSO adjunct-directeur?  

 • Je hebt affiniteit met de doelgroep en bij voorkeur ervaring in het werken op een ZML-school, VSO-school of praktijkschool 
 • Je hebt ervaring als leidinggevende in het onderwijs; Je hebt een onderwijsbevoegdheid en je hebt een opleiding schoolleider basis-bekwaam afgerond of bent bereid deze te gaan volgen 
 • Je bent toegankelijk voor leerlingen, ouders en teamleden 
 • Je hebt humor, een positieve insteek, bent geduldig en kunt relativeren  
 • Je kunt collega’s adviseren, coachen en begeleiden  
 • Je hebt vertrouwen in het kunnen van de collega’s en steunt ze waar nodig 
 • Je communiceert open, transparant en duidelijk en kunt goed luisteren 
 • Je denkt oplossingsgericht en kan daadkracht tonen 
 • Je bent organisatorisch sterk 
 • Je werkt graag samen, maar bent ook in staat zelfstandig zaken op te pakken 
 • Je bent in staat om mee te denken op beleidsniveau en kan beleid vertalen naar de praktijk 

Wat bieden wij? 

 • Een mooie uitdaging voor een adjunct-directeur met passie voor het speciaal onderwijs en hart voor speciale leerlingen 
 • Een enthousiast multidisciplinair team 
 • Een hechte samenwerking binnen het managementteam met de directeur en adjunct-directeur SO en met de coördinatoren Zorg, Praktijkvakken en Arbeidstoeleiding 
 • Een fijne werkomgeving met daarin aandacht voor onderwijs, praktijkvakken, stages  
 • Coaching/begeleiding op maat 

Spreekt deze vacature je aan? Dan vragen we je zeker contact met ons op te nemen. Dit kan ook als je eerst nog wat meer informatie wilt hebben over onze school, onze leerlingen of de functie. Je kunt bellen met Mirjam Grool, directeur (015-3109967) of stuur een mail naar mgrool@tkraaienest.nl. Ze neemt dan zo snel mogelijk contact met je op.  

 
Graag ontvangen wij uiterlijk 8 januari 2024 jouw sollicitatie en cv per mail op het volgende e-mailadres: info@tkraaienest.nl

 

De eerste gespreksronde vindt plaats op woensdag 17 januari vanaf 16.00 uur. De verdere procedure wordt toegelicht tijdens het eerste gesprek. Een assessment is onderdeel van de procedure.